Advent a Vánoce v Českém Krumlově 2009

Českokrumlovský adventní a vánoční program se každoročně soustředí na víkendy, zejména na neděle. Jako v předchozích letech, tak i letos je většina programu připravena zejména pro obyvatele Českého Krumlova. Víkendový program v centru města je ideální příležitostí pro setkání místních i občanů z okolních obcí. Je to možnost k procházce vyzdobeným městem a odpočinku od předvánočního shonu. Od 27. listopadu se každý víkend od pátku do neděle náměstí Svornosti promění ve vánoční jarmark. V nabídce nebudou chybět řemeslné výrobky a oblíbené vánoční zboží. Letošní jarmark bude poprvé doprovázen hudbou a zajímavými vystoupeními bez přesného harmonogramu.
Advent ekumenicky zahájí a požehnání pronese 29. listopadu českokrumlovský vikář Václav Pícha a duchovní Církve československé husitské Lubomír Braný, starosta města Luboš Jedlička slavnostně rozsvítí vánoční strom a hudebně poetickým způsobem nechají do Českého Krumlova vstoupit advent. Druhou adventní neděli 6. prosince si mohou návštěvníci spolu s Kapkou zazpívat u vánočního stromu. Se svým poštovním úřadem Ježíšek odveze dopisy a vánoční přání od dětí i dospělých třetí adventní neděli 13. prosince. Čtvrtou adventní neděli 20. prosince se bude zpívat Tichá noc v několika světových jazycích. Šestitýdenní program adventu a Vánoc zakončí 6. ledna příchod Tří králů a Tříkrálová sbírka České katolické charity.
Do bohatého adventního programu přispívají svým dílem občané města Český Krumlov, občanská sdružení, soubory, kulturní a vzdělávací instituce a další pořadatelé kulturních a společenských akcí.

Další informace:

  • Advent a Vánoce - leták [PDF 345 kB]

Další nabídky: